В УГКЦ провели семінар капеланів в’язничного служіння
Забезпечити душпастирську опіку, посприяти входженню особи, яка відбула свій термін ув’язнення, у суспільство, помогти влаштувати життя на волі – питання, що порушувалися священиками і працівниками соціально-виховного відділу кримінально-виконавчої системи України.
7-9 червня священики-капелани, волонтери УГКЦ провели семінар «Післяпенітенціарна опіка», який відбувся у єпархіальному центрі Самбірсько-Дрогобицької єпархії, м.Трускавець.
«Ставлення до в’язнів, яке нам нав’язували, слід переглянути і дооцінити християнське відношення до людини, котра оступилася у житті з певних причин, а можливо і наших. Ми не можемо себе позбавити сердечного погляду на тих, хто терпить у неволі, пониженні та погорді», – сказав владика Михаїл (Колтун), відповідальний єпископ УГКЦ за капеланське служіння у війську і в’язницях, та уділив благословення присутнім на плідну працю.
«На священика-капелана у місці позбавлення волі дивляться з надією, а тому відкривається простір для виховного впливу, який може отримати особа, що перебуває в установі та готується до звільнення», – зазначив Василь Бондарець, заступник начальника Самбірської виховної колонії.
Учасники семінару відвідали дільницю соціальної реабілітації Дрогобицької виправної колонії № 40, ознайомилися із роботою центру реабілітації «Назарет» та центру у с. Верхня Луковиця, організовані УГКЦ.
Священики зробили підсумок душпастирювання в установах позбавлення волі за минулий рік. Увагу на найбільших заходах у цій сфері, за участю УГКЦ, в тому числі міжнародний рівень: конференції, конкурси мистецьких робіт засуджених, обмін досвідом роботи, зосередив о. Костянтин Пантелей, референт з душпастирства в’язнів.
Слід зауважити, що мистецькі роботи засуджених отримали міжнародне визнання і відзначені цінними нагородами і дипломами, а також грамотами Блаженннішого Любомира, Глави УГКЦ.
У семінарі взяли участь працівники системи соціально-виховного відділу Департаменту, які розповідали про особливості підготовки осіб до звільнення, що розпочинаються за півроку до виходу з в’язниці. Зосереджено особливу увагу на ефективному залученні священика і волонтера у цьому процесі.
Працівники пенітенціарної системи України виявили потребу душпастирської опіки над персоналом установ виконання покарань, адже специфіка праці має значний вплив на людей, котрі працюють у системі.
За статистикою приблизно 60% звільнених осіб знову повертаються до в’язниці, бо наштовхуються на специфічні труднощі: відкинення сім’єю, неприйнятність суспільством, значні труднощі з влаштуванням на роботу тощо.
З благословення владики Миколая (Сімкайла) від Коломийсько-Чернівецької єпархії у семінарі взяли участь о. Олекса Куйбіда, головний капелан та о. Василь Перцович, капелан-помічник.